Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 wew. 24 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

Zapisy do sekcji i kół zainteresowań dla młodzieży – sezon 2017/18
- Grupa wokalna
- Plastyka
- Grupa wokalna
- Grupa instrumentalna – keyboard
- Grupa instrumentalna – gitara
- Teatr dla młodzieży
- Taniec nowoczesny – zespół  „Rewolucja”
- Studio reporterskie
- ZPiT „Rudzianie”im. Jana Mazura
- Aerobik

STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO - SPRÓBUJ WYZWOLIĆ,  TO CO W TOBIE DRZEMIE!
Koszt: 900 zł/ 3 miesiące, czas trwania kursu: 9 miesięcy
PLANUJESZ STUDIA NA WYŻSZYCH UCZELNIACH ARTYSTYCZNYCH? TE WARSZTATY PRZYGOTUJĄ CIĘ DO EGZAMINÓW WSTĘPNYCH!
Studio Teatru Fizycznego i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej  mają  przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do poszerzania umiejętności tanecznych  i teatralnych. Już od  października rusza, dobrze wszystkim znane STUDIO TEATRU FIZYCZNEGO, w nowej, odświeżonej formule. Program  został ułożony z myślą o przygotowaniu słuchaczy do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe artystyczne  (z naciskiem na kierunki aktorskie oraz aktorsko-taneczne), czego namacalnym efektem jest pozytywne przejście rekrutacji przez wielu naszych kursantów. Oferta skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia.
W ramach kursu prowadzone będą następujące warsztaty: - taniec współczesny, - taniec klasyczny, - body conditioning, - improwizacja,  przez ruch, -   warsztaty wyzwalające z elementami dramy, - elementarne zadania aktorskie, - monolog prozą, -monolog wierszem, - piosenka aktorska, - dykcja, - impostacja


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „RUDZIANIE” IM. JANA MAZURA
Koszt udziału: 40 zł/miesiąc
"RUDZIANIE” to grupa tańca ludowego, której początki sięgają 1985 r. W swoim repertuarze zespół ma pieśni i tańce regionu: śląskiego, łowickiego, rzeszowskiego, krakowskiego, żywieckiego, opoczyńskiego, lubelskiego, pieśni i tańce z okresu Księstwa Warszawskiego, tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak z oberkiem, krakowiak oraz polki. Piękne stroje i różnorodny, ciekawie dobrany repertuar są nieodłącznymi atutami tego zespołu. Swoją obecnością uświetniają imprezy odbywające się w Rudzie Śląskiej i nie tylko. Zespół wielokrotnie był laureatem różnych festiwali i przeglądów, został uhonorowany prestiżową nagrodą im. Wojciecha Korfantego.

TANIEC NOWOCZESNY DLA DZIECI
Zespoły tańca nowoczesnego DIAMENT,  DIAMENCIK i REWOLUCJA swą działalność rozpoczęły w październiku 2011 roku. Zajęcia łączą w sobie elementy rytmiki, podstaw ruchu scenicznego, hip hopu i disco. Młodzi miłośnicy tańca uczą się współdziałania w grupie, osiągają dobrą koordynację ruchową, a także pracują nad konkretnymi układami choreograficznymi. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, w szeregach o formacji ćwiczy łącznie prawie 60 młodych tancerzy, a ich liczba stale rośnie. Formacje są laureatami licznych nagród zdobytych podczas regionalnych i ogólnopolskich festiwali .

Podział wiekowy:
Diamenciki – dzieci w wieku 4-7 lat
Diament – dzieci w wieku 8-11 lat
Rewolucja – dzieci i młodzież w wieku 12 – 16 lat

ZAJĘCIA WOKALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Koszt udziału: 30 zł/miesiąc

Program zajęć obejmuje: naukę dykcji i właściwego oddychania, ćwiczenia rozluźniające, naukę piosenek i pieśni współczesnych, popularnych oraz regionalnych. Uczestnicy zajęć mają okazję pracować indywidualnie oraz w grupie, dzięki czemu rozwijają umiejętność śpiewania na głosy i uczą się funkcjonowania w zespole.
Warsztaty wokalne prowadzone są dla dwóch grup wiekowych: dzieci 6-10 lat i dzieci powyżej 10 roku życia.

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH
Koszt udziału: 90 zł /miesiąc
Celem zajęć  jest rozwijanie słuchu muzycznego, zapoznanie się z zapisem nutowym, wdrażanie do działalności zespołowej oraz zdobywanie i rozwijanie umiejętności gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty cieszą się niesłabnącą popularnością  od kilkunastu lat.

NAUKA GRY NA GITARZE
Koszt udziału: 90 zł/miesiąc
Adepci sztuki gitarowej mają możliwość zdobywania i poszerzania swoich umiejętności zarówno w zakresie gry na gitarze klasycznej, jak i elektrycznej. Zajęcia skierowane są do dzieci od 9 roku życia oraz dorosłych, z podziałem na grupę poczatkującą, zaawansowaną
i grupę gitar elektrycznych.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Koszt udziału: 40 zł/miesiąc
Atrakcyjne warsztaty plastyczne wpływające na zmysły estetyki. Uczestnicy zajęć uczą się wyczucia koloru i kompozycji, stosowania wachlarzu technik  (rysowanie, malowanie, frottage, decoupage, hand-made przy użyciu materiałów pasmanteryjnych i inne), pracy z użyciem rożnych narzędzi, a także przelewania na papier swoich myśli i emocji w formie plastycznej. Tematy podejmowane podczas kolejnych spotkań nawiązują do naturalnego cyklu przyrody,  pór roku, świąt itp. Zajęcia są realizowane dla  dwóch grup wiekowych : 6-10 lat i powyżej 10 roku życia.

STUDIO REPORTERSKIE pod Honorowym Patronatem dr hab. prof. UŚ Krystyny Doktorowicz oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Koszt udziału: 70 zł/miesiąc
Chcesz sprawdzić przed studiami czy dziennikarstwo jest dla Ciebie? A może jesteś przekonany, ale już teraz chcesz zdobyć doświadczenie? A może chcesz po prostu być aktywnym w mediach społecznościowych? Podpowiemy jak taką aktywnością nie narazić się na łamanie prawa.  W programie zajęć między innymi: praca z kamerą, praca reporterska
w terenie, podstawy prawne w pracy dziennikarza, stworzenie własnego portfolio.