Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Maluchy W Krainie Dźwięku
  Maluchy W Krainie Dźwięku
  Więcej
 • Moonlight Vehicle
  Moonlight Vehicle
  Więcej
 • Śląski Festiwal Operetki - koncert finałowy
  Śląski Festiwal Operetki - koncert finałowy
  Więcej
 • Ireneusz Krosny w programie - Mowa ciała
  Ireneusz Krosny w programie - Mowa ciała
  Więcej
 • Koncert Piotra Herdziny z zespołem Bez Nazwy
  Koncert Piotra Herdziny z zespołem Bez Nazwy
  Więcej
 • Wieczór muzyki żydowskiej
  Wieczór muzyki żydowskiej
  Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 wew. 24 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

TANIEC JEST TWOJĄ PASJĄ?
Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty i Zespół Pieśni i Tańca "Rudzianie" im. Jana Mazura ogłasza nabór do sekcji baletu i chóru. Członkostwo w zespole Rudzianie” to dużo więcej niż zajęcia taneczne – to wspólne wyjazdy na przeglądy i festiwale oraz udział w różnych warsztatach, imprezach rekreacyjnych.

Zajęcia dwa razy w tygodniu to niebanalna propozycja dla wszystkich dzieci od 7 roku życia, które taniec mają we krwi. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy oprócz wiedzy i doświadczenia mają też ogromne serce do pracy z dziećmi. Ciekawe zajęcia, bale przebierańców, pokazy z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i inne, występy na dużej scenie… Wszystko to sprawia, że dzieci oprócz tańca uczą się także współdziałania w grupie, przełamywania tremy i twórczego wyrażania siebie.

Przesłuchania odbędą się:

12 września , godz. 17:00

19 września , godz.17:00

Aby wziąć udział w przesłuchaniu należy wypełnić poniższą Kartę zgłoszeniową. Można ją będzie również wypełnić na miejscu, bezpośrednio przed przesłuchaniem. Trzeba zabrać ze sobą strój do ćwiczeń oraz baletki lub tenisówki.Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Niedurnego 69, a także telefonicznie: 32/2486-240, wew. 24 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miło jest nam także poinformować, że nowym kierownikiem „Rudzian” jest  Daniel Dziurka, akompaniatorem Mikołaj Bieniek,  a instruktorem i choreografem opiekującym się grupą młodszą grupą – Katarzyna Łukaszczyk. Chórmistrzynią zespołu pozostaje Monika Żukowska, a garderobianą Aleksandra Kitel.