Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Wieczór muzyki żydowskiej
  Wieczór muzyki żydowskiej
  Więcej
 • Babski Kabaret, czyli Old Spice Girls
  Babski Kabaret, czyli Old Spice Girls
  Więcej
 • W krainie operetki i musicalu
  W krainie operetki i musicalu
  Więcej
 • Eleni - koncert z okazji Dnia Matki
  Eleni - koncert z okazji Dnia Matki
  Więcej
 • Maluchy W Krainie Dźwięku
  Maluchy W Krainie Dźwięku
  Więcej
 • Złota Rybka - spektakl dla dzieci
  Złota Rybka - spektakl dla dzieci
  Więcej
 • Tobiasz - musical
  Tobiasz - musical
  Więcej
 • Side Effect - koncert i spotkanie z Antarktydą
  Side Effect - koncert i spotkanie z Antarktydą
  Więcej
 • Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej
  Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej
  Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 oraz +48 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

Czy lubicie bajki? Z pewnością każdy chętnie wraca wspomnieniami do lat dzieciństwa, a dla najmłodszych każda opowieść to podróż do świata magii. W repertuarze MCK także nie zabraknie bajkowych opowieści dla najmłodszych, a także wiele innych muzycznych spotkań, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Jakie bajkowe atrakcje czekają nas wkrótce?

 Już 21 lutego o godz. 18.00 na scenie MCK pojawi się "Królowa śniegu" - piękne, barwne widowisko taneczne, które zaprezentują artyści Studia Tańca Współczesnego TENDI. Kolejnym naszym gościem będzie "Złota rybka". Czy spełni i tym razem życzenia rybaka? Przekonacie się w niedzielne przedpołudnie, 4 marca o godz. 11.00 oglądając spektakl katowickiego Teatru Żelaznego.

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca o godz. 18.00 będzie można w MCK spotkać "Małą Syrenkę" - morską księżniczkę, która wyrzekła się swych syrenich wdzięków, aby zdobyć miłość człowieka i nieśmiertelną duszę. Na spektakl zaprasza Studio Tańca Współczesnego TENDI.

Kolejna propozycja dla najmłodszych to premierowy spektakl muzyczny "W 80 dni dookoła świata" przygotowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie "MusicALL". Kto z nas nie marzy o podróżach, o zwiedzeniu świata wzdłuż i wszerz? Ten spektakl pozwoli na prawdziwie musicalową wyprawę dookoła globu. Premiera już 24 marca o godz. 18.00, kolejne spotkanie - 8 kwietnia o godz. 17.00.

Przypominamy także o naszym muzycznym cyklu "Maluchy w krainie dźwięku", czyli koncertach umuzykalniających dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami. Najbliższe spotkanie zatytułowane "Dawno, dawno temu..." już 25 lutego o godz. 16.00 i 17.15, kolejne "Odgłosy wiosny" - 18 marca, "Przeboje przedszkolaka" - 15 kwietnia i "Bach, Beethoven i inne chłopaki" - 13 maja.

Zapraszamy!