Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


  • Gang Olsena acoustic trio / Orkiestra Dęta KWK Pokój
    Gang Olsena acoustic trio / Orkiestra Dęta KWK Pokój

    22 sierpnia / 29 sierpnia 2020

    Więcej
  • Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży
    Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży

    24-28 sierpnia 2020

    Więcej
  • Gita Story - śląska komedia muzyczna
    Gita Story - śląska komedia muzyczna

    Już 3 października na scenie MCK

    Więcej
  • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
    MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

    .

    Więcej
  • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
    MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

    .

    Więcej
  • Gang Olsena acoustic trio / Orkiestra Dęta KWK Pokój
    Gang Olsena acoustic trio / Orkiestra Dęta KWK Pokój

    22 sierpnia / 29 sierpnia 2020

    Więcej
  • Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży
    Warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży

    24-28 sierpnia 2020

    Więcej
  • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
    MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

    .

    Więcej
  • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
    MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

    .

    Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 
Z powodu pandemii kasa biletowa MCK nieczynna do odwołania. Kontakt z MCK - tel. 32 248 62 40, e-mail: sekretariat@mckrudasl.pl  

We wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbyły się przesłuchania w kategorii: taniec XXIX Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, odbywającego się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Przesłuchano 34 uczestników.

Jury w składzie: Jolanta Chavez i Anita Sułkowska przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE:

NAGRODA GŁÓWNA:
• Szkoła Tańca „Emocja” – 4 DANCE za układ pt. „Cyrk”
WYRÓŻNIENIA:
• ODK RSM „Matecznik” – zespół „Mini Promyczki”
• ODK RSM „Matecznik” – zespół „Promyczki”
• ODK RSM „Muza” – zespół „Ekspresja” za układ pt. „Przemijanie”
• ODK RSM „Jowisz” – zespół „Mini Brzdące”

KATEGORIA: SZKOŁY GIMNAZJALNE:

NAGRODA GŁÓWNA:
• MCK im.H. Bisty – zespół „Rewolucja” za układ „Walcząc ze smogiem”
WYRÓŻNIENIA:
• Szkoła Tańca Emocja – zespół „4 SOUL”
• ODK RSM „Matecznik” – zespół „MAYDAY”

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

NAGRODA GŁÓWNA :
• ODK RSM „Pulsar” – zespół „INSIDE”
WYRÓŻNIENIA:
• ODK RSM „Matecznik” – zespół „FERVOR”
• ODK RSM „Jowisz” – duet „FLOW - Emilia i Karolina, układ dancehall

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się 8 maja br. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty podczas koncertu finałowego XXIX Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Bilety na koncert w cenie 2 zł do nabycia w kasie MCK oraz on-line na: www.mckrudasl.pl.

Oficjalny Protokół do pobrania: TUTAJ  

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

WYNIKI przesłuchań w kategorii: TEATR, które odbyły się 2 i 3 kwietnia br. w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach - TUTAJ 

WYNIKI przesłuchań w kategoriach: PLASTYKA oraz MUZYKA, które odbyły się 8 i 10 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rudzie Śląskiej - TUTAJ