
Serdecznie zapraszamy na zajęcia SLAVICA DANCE, czyli fitness w folkowym stylu. W programie: dynamiczny trening (spala nawet do 600 kcal), zawsze nowa choreografia, fitnessowo-folkowa muzyka.
Zgłoszenia chętnych przyjmujemy pod nr tel. 32 248 62 40.
Koszt udziału: 40 zł /miesiąc
Prowadzenie: Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz.
Harmonogram zajęć - TUTAJ
Cykl autorskich wykładów poświęconych wpływowi kultury i religii na kształtowanie się i rozwój życia społeczeństw. Formuła wykładów jest atrakcyjna dla słuchaczy – wypowiedzi prowadzącej obfitują w ciekawostki, wzbogacone są także o prezentacje multimedialne, zawierające ciekawe fotografie i fragmenty filmów.
Koszt udziału: 5 zł/wykład
Wiek uczestników: młodzież, dorośli, seniorzy
Prowadzenie: Maria Jolanta Wolna, absolwentka Religioznawstwa i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Terminy wykładów w zakładce "Repertuar".
Dyskusyjny Klub Seniora działający w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku z siedzibą w MCK funkcjonuje już od ponad roku, skupiając zarówno członków UTW, jak i osoby spoza uniwersytetu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godz. 10.00. Trwają od 1,5 do 2 godzin. Średnio na spotkaniach bywa około 25 osób. Celem Klubu Seniora jest uzupełnianie wykładowej działalności UTW o formę spotkań, których głównym założeniem jest rozmowa klubowiczów na określone tematy. Tematyka spotkań jest ustalana z odpowiednim wyprzedzeniem i zgodnie z oczekiwaniami rozmówców. Zadaniem Klubu jest także propagowanie uczestnictwa seniorów w kulturze, zarówno w naszym mieście (propozycje MCK czy Muzeum Rudzkiego), jak i w ościennych miastach (Teatr Śląski, Teatr Rozrywki, Teatr Korez). Uczestnicy chętnie korzystają z zajęć poza siedzibą Klubu, np. w Muzeum Rudzkim (wystawy) bądź w przedsięwzięciach plenerowych (np. spacer z przewodnikiem po starej Rudzie) czy w zajęciach rekreacyjnych na bielszowickiej "Strzelnicy". Jedną z wielu atrakcji była wycieczka "Szlakiem śląskich szopek" zorganizowana przez Muzeum Rudzkie. Klub służy także zacieśnianiu więzi między członkami, czemu sprzyja dzielenie się w trakcie dyskusji swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, jak również miłe wspólne spędzanie czasu. Dokumentujemy naszą działalność w "Kronice Klubu Seniora", jak i w piśmie UTW "60+ Aktywność i Optymizm". Członkowie klubu są otwarci na współpracę z różnymi środowiskami i osobami. Wszystko to ma służyć aktywności seniora i jego obecności w środowisku "wcześniej urodzonych", a także poczuciu wspólnoty i pełnego korzystania z życia. Kolejny rok działalności Dyskusyjnego Klubu Seniora, z licznym udziałem jego członków, utwierdza w potrzebie funkcjonowania takiej nieformalnej grupy.
Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 10.00.
Harmonogram zajęć - TUTAJ