Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 wew. 24 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

Zajęcia: Musicalowe (Wokalne, Aktorskie, Taneczne), Ilość: 2 razy w tygodniu po 3h -  czwartki 17.00-20.00 i soboty 10.00-13.00

Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie MusicALL - to działalność, która ma na celu kształcenie młodych ludzi w kierunkach artystycznych. Organizowane zajęcia to połączenie trzech obszarów rozwoju artystycznego (wokal, taniec śpiew) w formie jaką jest musical. Zajęcia poza samym przekazem wiedzy dążą do realizacji w pełni autorskiego musicalu, co roku planowany jest nowy spektakl. Specjalnie i tylko na potrzeby stowarzyszenia tworzone są układy choreograficzne, scenografia, scenariusze, teksty do piosenek jak i muzyka wszystko aby dać uczestnikom możliwość udziału w pełnowymiarowym oryginalnym spektaklu. Po okresie prób (ok. 6 miesięcy) spektakl zostaje wystawiony premierowo w MCK a następnie do końca sezonu grany ok. 2 razy w miesiącu w różnego rodzaju teatrach czy chociażby na hali basenowej Wodnego Parku Rozrywki Aquadrom, z którym Stowarzyszenia nawiązało współpracę. Pierwszą produkcją Stowarzyszenia jest musical "Kopciuszek", którego premiera odbędzie się 24.03.2017 o godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury.

Kontakt:

tel. 535-439-154
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.musicall.org.pl
www.facebook.com/musicall.org

Zajęcia wokalne,  raz w tygodniu, cena: 20 zł/miesiąc
Program zajęć obejmuje: naukę dykcji i właściwego oddychania, ćwiczenia rozluźniające, naukę piosenek i pieśni współczesnych, popularnych oraz regionalnych. Instruktorem prowadzącym zajęcia jest Monika Żukowska – wokalistka  i aktorka Teatru Bezpańskiego, jest chórmistrzem ZPiT "Rudzianie" im. Jana Mazura. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Zajęcia dla dwóch grup wiekowych: dzieci 6-10 lat i dzieci powyżej 10 roku życia.

Nauka gry na gitarze, cena: 90 zł/miesiąc
Zajęcia prowadzone są przez Mariusza Nastulę – gitarzystę, absolwenta Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia w MCK prowadzi już od kilkunastu lat. Ich sprawdzona formuła i indywidualne podejście do każdego ucznia czynią naukę efektywną oraz przyjemną. Z roku na rok grono zainteresowanych się powiększa. Adepci sztuki gitarowej mają możliwość poszerzania swojej wiedzy zarówno w zakresie gitary klasycznej, jak i elektrycznej. Zajęcia skierowane są do dzieci od 9 roku życia oraz dorosłych, z podziałem na grupę poczatkującą , zaawansowaną i grupę gitar elektrycznych.

Czytaj więcej: Nauka gry na gitarze

Nauka gry na instrumentach klawiszowych, cena: 90 zł/miesiąc
Zajęcia prowadzone są przez Artura Kowalczyka - absolwenta Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia w MCK prowadzi  od wielu lat i cieszą się one niezmiennie dużym zainteresowaniem. Ich celem jest rozwijanie słuchu muzycznego, zapoznanie się z zapisem nutowym oraz zdobywanie i rozwijanie umiejętności gry na instrumentach klawiszowych.

Czytaj więcej: Nauka gry na instrumentach klawiszowych

Zajęcia gry na akordeonie klawiszowym, zajęcia raz w tygodniu, cena: 50 zł /miesiąc
Nauka gry na akordeonie klawiszowym w kierunku muzyki rozrywkowej. W programie zajęć kształcenie słuchu, harmonia, literatura i historia muzyki. Zajęcia prowadzi Mikołaj Bieniek, student Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Brak ograniczeń wiekowych, minimalna liczba osób w grupie: 10.

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, zajęcia raz w tygodniu, cena: 30 zł/miesiąc
Celem zajęć jest kształcenie wrażliwości muzycznej, wzbudzanie miłości do muzyki, kształcenie sprawności fizycznej oraz dostarczenie dzieciom radości i odprężenia. Zajęcia dostosowane do wieku,  dla czterech grup wiekowych: 3,4,5 i 6 –latków. Tematyka spotkań związana będzie ze zmianami w otaczającym świecie dziecka, wydarzeniami i świętami. Prowadzenie zajęć- Ewelina Wach, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, studentka Akademii Muzycznej  w Katowicach, na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.