Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 wew. 24 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO I STOPNIA, TERMIN: MARZEC – MAJ 2017, 12 SPOTKAŃ, KAŻDY WTOREK GODZ. 18:00 – 19:15, PROMOCYJNA CENA:120,00 ZŁ / OSOBĘ ZA CAŁOŚĆ KURSU

W PROGRAMIE:

PODSTAWOWE KROKI TAŃCÓW LATYNOAMERYKAŃSKICH I STANDARDOWYCH

SAMBA, RUMBA, CHA-CHA, JIVE, WALC ANGIELSKI, WALC WIEDEŃSKI, FOXTROT, QUICKSTEP, TANGO

ORAZ TANCÓW NIESTANDARDOWYCH ROCK&ROLL, SALSA, BACHATA, DISCO FOX…

W TYM ZABAWOWE FORMY TAŃCA TOWARZYSKIEGO

ZAPISY DO 28 LUTEGO W DZIALE ORGANIZACJI IMPREZ MCK
 

Prowadzenie: Agnieszka Szopa

Zajęcia baletowe dla dzieci, środy, godz. 16.00-17.30, prowadzenie: Studio Baletowe Odetta, kontakt: 606 257 129

Zajęcia baletowo-rytmiczne dla dzieci w wieku 4-7  lat. Zajęcia mają na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci – estetyki ruchowej, poczucia rytmu, poznanie piękna muzyki klasycznej.
W programie zajęć : nauka podstawowych pozycji, ćwiczeń i kroków baletowych oraz krótkich układów tanecznych. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych i doświadczonych tancerzy.

FLAMENCO, soboty, godz. 10.00, koszt zajęć: 120 zł/miesiąc

Flamenco Inspired

Czym jest Flamenco dziś? Jednym z symboli hiszpańskości, możliwością  kontaktu z egzotyczną kulturą, przykładem mody na zdrowy styl życia, a może przestrzenią kulturowej tożsamości?Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji, i tam do dziś można oglądać jego wykonanie.W 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.Taniec flamenco posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. W dzisiejszej jego postaci dopatrzyć się można wielu elementów tańca hinduskiego, takich jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego. Prawdopodobnie taniec ten pochodzi bezpośrednio od hinduskiego tańca katak.

We flamenco ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy. Taniec opowiada historię.

Prowadzenie zajęć: Anita Sułkowska

"RUDZIANIE” to grupa tańca ludowego, której początki sięgają 1985 r. W swoim repertuarze zespół ma pieśni i tańce regionu: śląskiego, łowickiego, rzeszowskiego, krakowskiego, żywieckiego, opoczyńskiego, lubelskiego, pieśni i tańce z okresu Księstwa Warszawskiego, tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak z oberkiem, krakowiak oraz polki. Piękne stroje i różnorodny, ciekawie dobrany repertuar są nieodłącznymi atutami tego zespołu. Swoją obecnością uświetniają największe imprezy odbywające się w Rudzie Śląskiej i nie tylko. Zespół wielokrotnie był laureatem różnych festiwali i przeglądów, został uhonorowany prestiżową nagrodą im. Wojciecha Korfantego. Kierownik artystyczny zespołu : Gabriel Czapla. Kierownik ds. organizacyjnych: Anna Roszczyk. Akompaniament: Agnieszka Czapla. Chórmistrzyni: Monika Żukowska. W szeregi „Rudzian” zapraszamy dzieci już od 5 roku życia.
Strona www: http://rudzianie.info/

Czytaj więcej: Zespół pieśni i tańca „Rudzianie” im. Jana Mazura

Koszt: 25 zł / miesiąc. Prowadzenie: Ewelina Dąbrowska - Kuśnierz.

Ewelina Dąbrowska - Kuśnierz – pedagog, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta, Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako tancerz-pedagog w Śląskim Teatrze Tańca, jak również uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach terapeutycznych i tanecznych, oraz tańcząc w licznych zespołach i formacjach tanecznych.  Taniec redukuje napięcie mięśniowe, zwalcza stres, pozwala uwolnić nagromadzone emocje, pozytywnie wpływa na układ ruchowy, układ krążenia, oddechowy, nerwowy, pokarmowy, poprawia przemianę materii i zwiększa elastyczność stawów. Wyrabia koordynację ruchów i pobudza wydzielanie endorfin, więc poprawia nastrój. To świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku.

cena: 40 zł/miesiąc, zajęcia dwa razy w tygodniu
Zespoły tańca nowoczesnego DIAMENTY,  DIAMENCIKI i REWOLUCJA prowadzone są przez Martę Krzyśkę i Izabelę Nowrotek. Swą działalność rozpoczęły w październiku 2011 roku. Zajęcia łączą w sobie elementy rytmiki, podstaw ruchu scenicznego, hip hopu i disco. Młodzi miłośnicy tańca uczą się współdziałania w grupie, osiągają dobrą koordynację ruchową, a także pracują nad konkretnymi układami choreograficznymi. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, w szeregach o formacji ćwiczy łącznie prawie 60 młodych tancerzy, a ich liczba stale rośnie. Formacje są laureatami licznych nagród zdobytych podczas regionalnych
i ogólnopolskich festiwali .
Podział wiekowy:
Diamenciki – dzieci w wieku 4-7 lat
Diament – dzieci w wieku 8-11 lat
Rewolucja – dzieci i młodzież w wieku 12 – 16 lat

Czytaj więcej: Formacje tańca nowoczesnego