Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Dziadek do orzechów
  Dziadek do orzechów
  Więcej
 • Maluchy W Krainie Dźwięku
  Maluchy W Krainie Dźwięku
  Więcej
 • Koncert Alicji Majewskiej
  Koncert Alicji Majewskiej
  Więcej
 • Blue Cafe akustycznie
  Blue Cafe akustycznie
  Więcej
 • Mąż mojej żony – spektakl teatralny
  Mąż mojej żony – spektakl teatralny
  Więcej
 • Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa – bajka muzyczna
  Nowe przygody w Akademii Pana Kleksa – bajka muzyczna
  Więcej
 • Wiedeńska Gala Noworoczna Narodowej Orkiestry Królewskiej Odessy
  Wiedeńska Gala Noworoczna Narodowej Orkiestry Królewskiej Odessy
  Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Rezerwacja biletów:
Rezerwacji biletów wstępu na imprezy można dokonywać pod numerem telefonu +48 32 2486 240 wew. 24 oraz 512 024 062, a także pocztą elektroniczną na adres: bilety@mckrudasl.pl. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami rezerwacji i sprzedaży biletów – TUTAJ

Począwszy od lata tego roku, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty realizuje projekt pod nazwą „Generacje”. Na jego realizację pozyskany został grant ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna 2017”.

Projekt GENERACJE ma na celu włączenie do aktywności kulturalnej Seniorów oraz młodzież w wieku 18-25 lat. W ramach projektu odbywają się warsztaty teatralne, komputerowe i fotograficzne, plastyczne i rękodzielnicze oraz tańca użytkowego i tańca w kręgu. W ramach warsztatów odbył się także plener malarski i fotograficzny. Zajęcia warsztatowe odbywają się w dwóch lokalizacjach - w Miejskim Centrum Kultury oraz siedzibie Stowarzyszenia ProEthica w Rudzie Śląskiej – Bykowinie.

Najistotniejszym elementem projektu dającym poczucie sprawczości, jest realizacja mikroprojektów w grupach międzypokoleniowych, inicjujących wspólnie z różnymi środowiskami, działania lokalne. Poprzez udział w zajęciach przygotowujących do realizacji mikroprojektów, uczestnicy zostają wyposażeni w wiedzę z zakresu m.in.: zasad realizowania projektów, dostępnych źródeł finansowania działań lokalnych, współpracy z mediami. Cykl zajęć w ramach projektu Generacje obejmuje praktyczne warsztaty stacjonarne, a także indywidualne konsultacje dla grup roboczych realizujących mikroprojekty.

Wśród nich znalazły się takie inicjatywy jak: „Arystokratki Górnego Śląska” – cykl autorskich wykładów prowadzonych przez Jolantę Literską, wycieczki dla grup międzypokoleniowych (zwiedzanie Muzeum Śląskiego oraz muzeum górnictwa – kopalni Guido, a także udział w spektaklu „Jabłko” w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego w Katowicach”), miejska gra terenowa (30.09.2017), koncert charytatywny „Razem możemy więcej” oraz koncert finałowy.

Na wykłady (4.10, 16.10,2017, godz. 11.00), koncert charytatywny (08.10.2017, godz. 17.00) oraz finałowy (22.10.2017), wstęp jest wolny. Podczas koncertu finałowego uczestnicy warsztatów artystycznych zaprezentują nabyte umiejętności, a całość programu uświetni recital w wykonaniu trio muzycznego Grzegorza Płonki.