
KRAKOWSKI SALON POEZJI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ, 18.09.2016, godz. 12.00, bilety w cenie: 5 zł
rezerwacja biletów: 32 2486 240, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Rudzie Ślaskiej wznawia swoją działalność po przerwie wakacyjnej.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 września 2016 r. o godz. 12.00.
Bohaterką spotkania będzie Wisława Szymborska. Poezja poetki jest próbą nowego, oryginalnego opisywania świata i człowieka. Ukazuje portret damy o niezwykłym poczuciu humoru a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej, Spotkanie IV ,,Niektórzy lubią poezję ".
Utwory Wisławy Szymborskiej interpretuje - Bernard Krawczyk; instrumenty klawiszowe, fortepian, akordeon - Paweł Steczek
Bernard Krawczyk (ur. 20 maja 1931 roku w Podłężu Szlacheckim) – polski aktor teatralny , filmowy i telewizyjny, laureat wielu prestiżowych nagród. Ukończył Studium Dramatyczne przy Teatrze Śląskim. Debiutował już podczas nauki w nim - 6 listopada 1952 - w przedstawieniach wspomnianego teatru. Zagrał m.in. Edwina w "Odludkach o poecie", Oktawa w "Nie igra się z miłością", Gustawa w "Ślubach panieńskich". W latach 1972-82 występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, biorąc udział w spektaklach "Trzy siostry", "Lęki poranne", "Balladyna". Od 1982 r. ponownie jest aktorem Teatru Śląskiego. Najważniejsze role teatralne to Bohater w "Kartotece", Żadow w "Intratnej posadzie", Zbigniew w "Mazepie", Alojzy Bąbel w "Niezwykłej przygodzie Pana Kleksa" czy tytułowa w "Weselu Figara". Nie można też nie wspomnieć Kreona w "Antygonie" J. Anouilha - za tę rolę otrzymał Złotą Maskę. W swej działalności otrzymał w sumie 4 Złote i 2 Srebrne Maski. Inne ciekawe kreacje to np. Estragon w "Czekając na Godota", Król Ignacy w "Iwonie, księżniczce Burgunda", Wiktor w "Biografii", Major w "Damach i huzarach". Bernard Krawczyk jest też aktorem filmowym i telewizyjnym. Zagrał m.in. w "Soli ziemi czarnej" oraz "Perle w koronie". Dużą popularność przyniosła mu rola Franciszka Pytloka w emitowanym w latach 90. XX w. serialu TVP Regionalnej "Sobota w Bytkowie". Gościnnie występował i występuje również z zespołem "Antyki" (który to zespół wykonywał piosenki w tym serialu).
Paweł Steczek – muzyk zespołu Button Hackers, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Paweł Steczek jest autorem muzyki do inscenizacji teatralnych i filmowych. Współpracował z TVP1, TVP2, TV Polonia. W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka "Między nami" zajęła I miejsce, a w konkursie międzynarodowym tego festiwalu zdobyła II miejsce. Kompozytor piosenki "Nadzieja to my", wykonywanej przez czołowych młodych artystów polskiej sceny – ostatnio piosenka wykonana na wielkim koncercie w Częstochowie zorganizowanym przez TVP1 na rzecz poszkodowanych w katastrofach – posłużyła jako motyw przewodni koncertu. Autor muzyki do cyklu filmowego "Flota Duchów" dla Discovery. Napisał muzykę do spektaklu muzycznego "Romeo i Julia" (William Szekspir) w reż. Cezarego Domagały. Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara "W Ciemności" – akordeon solo 2011 r. Autor muzyki do filmu dokumentalnego o Tomaszu Majewskim "Tak się robi historię" 2013 r. Współzałożyciel zespołu Medulla-Thrills – płyta wydana w 2012 r. Współpracował z Lakshminarayana Subramaniam – uznanym indyjskim skrzypkiem, kompozytorem i dyrygentem – fortepian i akordeon solo; Alvernia Studios w Nieporazie – 2013 r.