Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki
  Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki

  Zgłoszenia do 17 maja 2021

  Więcej
 • Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych
  Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych

  8 maja - 26 czerwca 2021

  Więcej
 • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
  Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

  30 maja 2021

  Więcej
 • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
  Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

  1 czerwca 2021

  Więcej
 • Dziewczynka z zapałkami - musical
  Dziewczynka z zapałkami - musical

  6 czerwca 2021

  Więcej
 • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
  MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

  .

 • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
  MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

  .

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

Kasa biletowa MCK będzie czynna od 25 maja br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

Od 13 listopada rozpoczynamy cykl „MCQuiz”. W każdy piątek na naszym profilu na portalu społecznościowym facebook.com będziemy publikować jedno pytanie dotyczące szerokiego zakresu naszej działalności na przestrzeni ostatnich lat. Mamy nadzieję, że dobrze nas znacie i zechcecie się wiedzą na temat działalności MCK wykazać na dobry początek każdego weekendu Co piątek nagrodzimy trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi na zadane pytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 13 listopada 2020

Dzień dobry! Ruszamy z nowym piątkowym cyklem „MCQuiz”, który prezentujemy na naszym profilu www.facebook.com/mckrudaslpl . Mamy nadzieję, że dobrze nas znacie i zechcecie się wiedzą na temat działalności MCK wykazać na dobry początek nadchodzącego weekendu. 🙂 Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line 20 listopada. A pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ GOSPODYNI SPOTKAŃ Z CYKLU „KRAKOWSKI SALON POEZJI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ”? Zapraszamy do zabawy! "Wskakujcie" na nasz FB. Czekamy na Wasze odpowiedzi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 20 listopada 2020

Dzień dobry! Dziś piątek, zatem czas na „MCQuiz”. 🙂 Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line. Możliwość oglądania spektaklu od dziś, od godz. 18.00 do niedzieli o północy. A pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ WŁOSKI AKTOR I WOKALISTA, KTÓRY KILKUKROTNIE WYSTĘPOWAŁ NA NASZEJ SCENIE, M.IN. Z RECITALAMI "CIAO, CIAO BAMBINA" I "D:AMORE"? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku. Do dzieła!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 27 listopada 2020

Dzień dobry! Dziś piątek, zatem czas na zabawę w ramach cyklu „MCQuiz”. Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line w terminie od 4 do 6 grudnia. A pytanie na dziś – związane właśnie z tym spektaklem - brzmi: „W ROLĘ JAKIEJ POSTACI WCIELA SIĘ W PRODUCJI GITA STORY JAN WOLDAN?” Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem, maksymalnie do godz. 15.00. Kto pierwszy, ten lepszy - do dzieła! Przypominamy, że odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 4 grudnia 2020

Dzień dobry w piątek 4 grudnia. Drodzy Górnicy - składamy Wam serdeczne życzenia z okazji Waszego Święta- zdrowia i bezpiecznej pracy! Dziś zaczynamy weekend Barbórkowo - Mikołajkowy z "Gita Story" on-line, a przed Państwem szansa na zdobycie bezpłatnego dostępu do spektaklu, bowiem czas na MCQuiz. Nagradzamy trzy osoby, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi. A pytanie na dziś brzmi: JAKA ORKIESTRA MA SWOJĄ STAŁĄ SALĘ PRÓB I COROCZNIE KONCERTUJE W MCK? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godziny 15.00, ale pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy! Powodzenia:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 11 grudnia 2020

W piątek tradycyjnie czas na MCQuiz. Pierwsze trzy osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, nagrodzimy bezpłatnym dostępem do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line. A pytanie na dziś brzmi - KTO JEST POMYSŁODAWCĄ, REŻYSEREM I GŁÓWNYM PROWADZĄCYM GALI "HANYSY"? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na Facebooku, maksymalnie do godz. 15.00. Do dzieła!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 18 grudnia 2020

Jak już Państwo wiecie, w styczniu i lutym 2021 kolejna okazja do spotkania z bohaterami "Gita Story" on-line. Dziś za to szansa, aby zdobyć bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji "Gity", gdyż przed nami MCQuiz! A pytanie brzmi - KTO BYŁ REŻYSEREM WIDOWISK Z CYKLU "RUDZKIE JASEŁKA", WYSTAWIANYCH W MCK W UBIEGŁYCH LATACH?
Tradycyjnie, nagrodzimy pierwsze trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Odpowiedzi proszę zamieszczać pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godz.15.00. Zapraszamy do udziału w quizie:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 8 stycznia 2021

Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy do naszej wspólnej zabawy - piątkowych MCQuizów :) Przed Państwem kolejna szansa na zdobycie bezpłatnego dostępu do internetowej prezentacji spektaklu "Gita Story" w dniach 22-24 stycznia. Pytanie na dziś brzmi - JAK SIĘ NAZYWAŁ PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ MCK W 2016 ROKU W RAMACH PROGRAMU "DOM KULTURY +"? Tradycyjnie, nagrodzimy pierwsze trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Odpowiedzi proszę zamieszczać pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godz.15.00. Zapraszamy do udziału w quizie:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 15 stycznia 2021

Dzień dobry - zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - W którym roku odbyła się pierwsza edycja wakacyjnej imprezy rodzinnej „Ogród Śniadaniowy MCK”? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone - do wyboru w puli nagród na dziś bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line bądź zestaw gadżetów i słodkości (do odbioru osobistego w ustalonym terminie). Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 21 stycznia 2021

Zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - PROSZĘ WYMIENIĆ MINIMUM DWOJE ARTYSTÓW, KTÓRZY ŚPIEWALI PODCZAS KONCERTÓW W MCK ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI DNIA MATKI. Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone - do wyboru w puli nagród na dziś bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line bądź zestaw gadżetów i słodkości (do odbioru osobistego w ustalonym terminie). Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 29 stycznia 2021

Zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - JAK NAZYWAŁA SIĘ GRUPA TEATRALNA PROWADZONA W MCK PRZEZ MIROSŁAWA ORZECHOWSKIEGO? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do lutowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 5 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - W ROLĘ JAKIEJ POSTACI WCIELA SIĘ W SPEKTAKLU "GITA STORY" JAKUB PODGÓRSKI? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do lutowej prezentacji spektaklu "Gita Story"on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 12 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - JAK MA NA IMIĘ KAMRATKA TYTUŁOWEJ "GITY", W KTÓREJ ROLĘ WCIELA SIĘ JOLANTA NIESTRÓJ -MALISZ? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi pod postem na facebooku zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do weekendowej - walentynkowej prezentacji spektaklu "Gita Story"on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 19 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM JAKIEGO FESTIWALU JEST SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Dwie pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi pod postem na facebooku zostaną nagrodzone zaproszeniami na koncert "Bukiet dźwięków". Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 26 lutego

Dzień dobry w piątek - zapraszamy na MCQuiz! Pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ POCHODZĄCY Z KRYMU PIEŚNIARZ I GITARZYSTA, KTÓRY KILKAKROTNIE GOŚCIŁ W MCK ZE SWOIMI RECITALAMI?  Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzu pod postem na facebooku, do godz. 13.30. Pierwsze trzy osoby, które odpowiedzą poprawnie na nasze dzisiejsze pytanie, nagrodzimy bezpłatnym dostępem do spektaklu "Gita Story on-line" 12 marca. Zapraszamy do udziału!