Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line
  Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line

  14-16 maja 2021

  Więcej
 • XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Brzdąc"

  Zgłoszenia do 15 maja 2021

  Więcej
 • Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki
  Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki

  Zgłoszenia do 17 maja 2021

  Więcej
 • Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych
  Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych

  8 maja - 26 czerwca 2021

  Więcej
 • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
  Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

  30 maja 2021

  Więcej
 • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
  Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

  1 czerwca 2021

  Więcej
 • Dziewczynka z zapałkami - musical
  Dziewczynka z zapałkami - musical

  6 czerwca 2021

  Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

Kasa biletowa MCK będzie czynna od 25 maja br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

12 lipca członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Rudzianie” im. Jana Mazura wraz z opiekunami wyruszyli na daleką Warmię, by wraz z członkami grupy „Jaferki” z Koszarawy wziąć udział w ciekawej wymianie kulturalnej. Dzieci pojechały do Lidzbarka Warmińskiego na zaproszenie tamtejszego Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”.

Podczas wyjazdu, „Jaferki” i „Rudzianie” wzięli udział w licznych warsztatach tanecznych, poznając nowe dla siebie kroki tańców warmińskich i góralskich. Dali także dwa wspólne występy z „Perłą Warmii” – przed licznie zgromadzoną publicznością w Blankach oraz samym Lidzbarku. Program pobytu obfitował także w wiele innych atrakcji. Dzieci zwiedziły centrum miasta, zamek Biskupów Warmińskich, popłynęły w rejs gondolą, mogły również spędzić wspólnie czas na placach zabaw, basenie, w kinie, na dyskotece oraz grając w podchody, dzięki którym poznały historię Łyny i Jaśka. Na wyjątkową uwagę zasługuje wycieczka do Olsztynka, gdzie członkowie zespołów wspólnie zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny. Przepiękna sceneria skansenu posłużyła także za wyjątkowe tło do sesji zdjęciowej. 16 lipca nadszedł czas na wspólny wieczór pożegnalny, który pełen był tańca, śpiewu, dobrej zabawy i wzruszeń. „Rudzianie” wrócili bogatsi o nowe umiejętności, doświadczenia, przyjaźnie i wiele wspaniałych wspomnień.

Dla wszystkich zainteresowanych przeżywaniem podobnych przygód, mamy dobrą wiadomość – od lipca do września trwa nabór do ZPiT „Rudzianie”. Do zespołu dołączyć mogą dzieci od 7 roku życia i młodzież – szczegółowe informacje i zapisy w Dziale Organizacji Imprez Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty, pod numerem telefonu 32 2486 240, wew. 24.