21 marca 2023 /wtorek/ godz. 18.00 - Galeria "Fryna" - wernisaż wystawy
21 marca – 25 kwietnia 2023 - Galeria "Fryna" - wystawa
Anna Ślebioda – wystawa malarstwa

WSTĘP WOLNY

Artystka o sobie:
„Po zakończeniu pracy zawodowej, mając nadmiar wolnego czasu, zapisałam się na zajęcia w UTW w Rudzie Śląskiej, gdzie m. in. działa Pracownia Plastyczna "Ekspresja" pod kierunkiem p. Katarzyny Sulskiej. Postanowiłam spróbować swoich sił w kierunku artystycznym - amatorskim oczywiście. Na zajęciach poznawałam tajniki różnych technik malarskich: akrylu, akwareli, pasteli i oleju. Grupa aktywnie uczestniczyła w lokalnych wydarzeniach amatorskiego ruchu artystycznego, prezentując swoje obrazy.

Następnym miejscem kontynuowania i rozwoju artystycznego było Centrum Inicjatyw Społecznych w dzielnicy Bykowina. Tam pod okiem p. Magdaleny Koszembar-Cogiel tworzyłam różnorodne prace.

Obecnie uczestniczę w zajęciach Grupy Artystów Nieprofesjonalnych w Śląskim Centrum Kultury w Świętochłowicach prowadzonej przez p. Renatę Banik oraz w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Większość moich obrazów wykonana jest w technice akrylu, tematyka jest różnorodna – od pejzaży i architektury, po postacie i martwą naturę. Inspiracje czerpię zarówno z natury jak i ze świata wirtualnego.Malarstwo traktuję jako piękną przygodę, która pozwala mi realizować się w dziedzinie wcześniej nieodkrytej a tak zajmującej i dającej wiele satysfakcji.”

Brałam udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez:
- Kongres Seniorów Hala Wystaw "Kapelusz" Chorzów
- Art Naif Festiwal Szyb Wilson Katowice
- Rudzka Jesień Muzeum Miejskie Ruda Śląska
- Industriada Świętochłowice
- Industriada Ruda Śląska
- Stowarzyszenie "Barwy Śląska"
- Dom Kultury Pyskowice
- Wieże KWK Polska Świętochłowice Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej
wystawy poplenerowe:
- OSIR "Skałka" Świętochłowice
- Zakątki Mikołowa Dom Kultury Mikołów
- Śląski Ogród Botaniczny Mikołów