11 października 2022 /wtorek/ godz. 18.00 - wernisaż wystawy
Od 11 października do 15 listopada 2022 - Galeria "Fryna"
„Mam na imię Ukraina” – wystawa grafiki komputerowej dzieci z Zaporoża - Ekspozycja o charakterze multimedialnym

Wstęp wolny

11 жовтня 2022 /вівторок/ час. 18.00 - відкриття виставки
З 11 жовтня по 15 листопада 2022 року – Галерея «Фрина»
"Моє ім'я Україна" - виставка комп'ютерної графіки дітей Запоріжжя - Мультимедійна виставка

Вхід вільний

Jeszcze kilka miesięcy temu życie dzieci w ukraińskich miastach, miasteczkach i wsiach upływało w swoim stałym codziennym rytmie. Szkoła, dom, rozwijanie pasji i talentów podczas zajęć pozalekcyjnych, zabawa z rówieśnikami. Nie inaczej było w Zaporożu, gdzie grupa uzdolnionych i kreatywnych dzieci szlifowała swój warsztat tworzenia grafik komputerowych pod kierunkiem Nadii Czepihy. Niestety wraz z rozpoczęciem rosyjskiej agresji na Ukrainę, zakończyła się znana dotąd wszystkim, w tym najmłodszym mieszkańcom tego kraju, codzienność.

Dziś i Walerij, i Saszka, Sofija, Anastasia, Ewa, Katerina i inne zaporoskie dzieci mają na imię Ukraina. I pod tym hasłem chcemy przemówić w ich imieniu, zabierając Państwa w wirtualną podróż do świata ich twórczości.

Nie mogąc zaprosić młodych artystów do Rudy Śląskiej, aby na żywo podziwiać ich prace, postanowiliśmy zaproponować Państwu ekspozycję w formie prezentacji multimedialnej. Poznajmy razem ich dotychczasowe artystyczne dokonania, mając nadzieję, że wkrótce do życia naszych sąsiadów powróci spokój, poczucie bezpieczeństwa, pogodne dzieciństwo i możliwość dalszego rozwoju.

Zachęcamy także do zakupu pocztówki – cegiełki podczas wernisażu wystawy. Zapraszamy.