Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Ankieta - słuchowisko radiowe wg tekstu Łukasza Buszmana - w ramach projektu
  Ankieta - słuchowisko radiowe wg tekstu Łukasza Buszmana - w ramach projektu "Śląski na fali"

  .

  Więcej
 • Szeryf z Fryn City - śląska komedia ... z Dzikiego Zachodu - PREMIERA
  Szeryf z Fryn City - śląska komedia ... z Dzikiego Zachodu - PREMIERA

  10 i 11 października 2021

  Więcej
 • Akademia Kultur i Religii Świata - Barcelona Gaudiego
  Akademia Kultur i Religii Świata - Barcelona Gaudiego

  21 września / 19 października 2021

  Więcej
 • Poprawiny - musical
  Poprawiny - musical

  22 września 2021

  Więcej
 • Noc Teatru 2021
  Noc Teatru 2021

  25 września 2021

  Więcej
 • Slavica Dance, czyli Fitness w folkowym stylu - bezpłatne zajęcia pokazowe już 30 września!
  Slavica Dance, czyli Fitness w folkowym stylu - bezpłatne zajęcia pokazowe już 30 września!

  30 września 2021

  Więcej
 • Zapisy do grup twórczych MCK na sezon 2021/2022 ruszyły!
  Zapisy do grup twórczych MCK na sezon 2021/2022 ruszyły!

  .

  Więcej
 • Pół na pół - komedia sensacyjna
  Pół na pół - komedia sensacyjna

  3 października 2021

  Więcej
 • Szeryf z Fryn City - śląska komedia ... z Dzikiego Zachodu - PREMIERA
  Szeryf z Fryn City - śląska komedia ... z Dzikiego Zachodu - PREMIERA

  10 i 11 października 2021

  Więcej
 • Benefis Grzegorza Poloczka
  Benefis Grzegorza Poloczka

  14 października 2021

  Więcej
 • Przygody Zefirka i Spółki - w krainie żywiołów - interaktywny spektakl muzyczno-taneczny dla dzieci
  Przygody Zefirka i Spółki - w krainie żywiołów - interaktywny spektakl muzyczno-taneczny dla dzieci

  17 października 2021

  Więcej
 • Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej
  Krakowski Salon Poezji w Rudzie Śląskiej

  24 października 2021

  Więcej
 • Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, zaśpiewajmy razem
  Maluchy w krainie dźwięku - Mamo, tato, zaśpiewajmy razem

  24 października / 28 listopada / 12 grudnia 2021

  Więcej
 • Highway - blues rock band - 20 lat na scenie - koncert
  Highway - blues rock band - 20 lat na scenie - koncert

  31 października 2021

  Więcej
 • Usta milczą, dusza śpiewa - koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek
  Usta milczą, dusza śpiewa - koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek

  6 listopada 2021

  Więcej
 • Mayday 2 - komedia Těšínské Divadlo Scena Polska z Czeskiego Cieszyna
  Mayday 2 - komedia Těšínské Divadlo Scena Polska z Czeskiego Cieszyna

  13 listopada 2021

  Więcej
 • Kabaret Nowaki w programie
  Kabaret Nowaki w programie "Za granicą żartu"

  14 listopada 2021

  Więcej
 • Świnki 3 - Pepa, Mela, Kwi - spektakl muzyczny dla dzieci
  Świnki 3 - Pepa, Mela, Kwi - spektakl muzyczny dla dzieci

  27 listopada 2021

  Więcej
 • MIKOŁAJKI w MCK - Zimowa przygoda - spektakl dla dzieci
  MIKOŁAJKI w MCK - Zimowa przygoda - spektakl dla dzieci

  6 grudnia 2021

  Więcej
 • Koncert Noworoczny Trzech Tenorów
  Koncert Noworoczny Trzech Tenorów "The Polish Tenors"

  9 stycznia 2022

  Więcej

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

Kasa biletowa czynna od 1 września - od wtorku do piątku w godz. 15:00 - 18:00 oraz 2 godz. przed każdą biletowaną imprezą w MCK. Zapraszamy!

Od 13 listopada rozpoczynamy cykl „MCQuiz”. W każdy piątek na naszym profilu na portalu społecznościowym facebook.com będziemy publikować jedno pytanie dotyczące szerokiego zakresu naszej działalności na przestrzeni ostatnich lat. Mamy nadzieję, że dobrze nas znacie i zechcecie się wiedzą na temat działalności MCK wykazać na dobry początek każdego weekendu Co piątek nagrodzimy trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi na zadane pytania. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 13 listopada 2020

Dzień dobry! Ruszamy z nowym piątkowym cyklem „MCQuiz”, który prezentujemy na naszym profilu www.facebook.com/mckrudaslpl . Mamy nadzieję, że dobrze nas znacie i zechcecie się wiedzą na temat działalności MCK wykazać na dobry początek nadchodzącego weekendu. 🙂 Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line 20 listopada. A pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ GOSPODYNI SPOTKAŃ Z CYKLU „KRAKOWSKI SALON POEZJI W RUDZIE ŚLĄSKIEJ”? Zapraszamy do zabawy! "Wskakujcie" na nasz FB. Czekamy na Wasze odpowiedzi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 20 listopada 2020

Dzień dobry! Dziś piątek, zatem czas na „MCQuiz”. 🙂 Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line. Możliwość oglądania spektaklu od dziś, od godz. 18.00 do niedzieli o północy. A pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ WŁOSKI AKTOR I WOKALISTA, KTÓRY KILKUKROTNIE WYSTĘPOWAŁ NA NASZEJ SCENIE, M.IN. Z RECITALAMI "CIAO, CIAO BAMBINA" I "D:AMORE"? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku. Do dzieła!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 27 listopada 2020

Dzień dobry! Dziś piątek, zatem czas na zabawę w ramach cyklu „MCQuiz”. Trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi jako pierwsze, zostaną przez nas nagrodzone bezpłatnym dostępem do spektaklu „Gita Story” on-line w terminie od 4 do 6 grudnia. A pytanie na dziś – związane właśnie z tym spektaklem - brzmi: „W ROLĘ JAKIEJ POSTACI WCIELA SIĘ W PRODUCJI GITA STORY JAN WOLDAN?” Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem, maksymalnie do godz. 15.00. Kto pierwszy, ten lepszy - do dzieła! Przypominamy, że odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 4 grudnia 2020

Dzień dobry w piątek 4 grudnia. Drodzy Górnicy - składamy Wam serdeczne życzenia z okazji Waszego Święta- zdrowia i bezpiecznej pracy! Dziś zaczynamy weekend Barbórkowo - Mikołajkowy z "Gita Story" on-line, a przed Państwem szansa na zdobycie bezpłatnego dostępu do spektaklu, bowiem czas na MCQuiz. Nagradzamy trzy osoby, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi. A pytanie na dziś brzmi: JAKA ORKIESTRA MA SWOJĄ STAŁĄ SALĘ PRÓB I COROCZNIE KONCERTUJE W MCK? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godziny 15.00, ale pamiętajcie - kto pierwszy, ten lepszy! Powodzenia:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 11 grudnia 2020

W piątek tradycyjnie czas na MCQuiz. Pierwsze trzy osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, nagrodzimy bezpłatnym dostępem do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line. A pytanie na dziś brzmi - KTO JEST POMYSŁODAWCĄ, REŻYSEREM I GŁÓWNYM PROWADZĄCYM GALI "HANYSY"? Odpowiedzi należy udzielać w komentarzach pod postem na Facebooku, maksymalnie do godz. 15.00. Do dzieła!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 18 grudnia 2020

Jak już Państwo wiecie, w styczniu i lutym 2021 kolejna okazja do spotkania z bohaterami "Gita Story" on-line. Dziś za to szansa, aby zdobyć bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji "Gity", gdyż przed nami MCQuiz! A pytanie brzmi - KTO BYŁ REŻYSEREM WIDOWISK Z CYKLU "RUDZKIE JASEŁKA", WYSTAWIANYCH W MCK W UBIEGŁYCH LATACH?
Tradycyjnie, nagrodzimy pierwsze trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Odpowiedzi proszę zamieszczać pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godz.15.00. Zapraszamy do udziału w quizie:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 8 stycznia 2021

Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy do naszej wspólnej zabawy - piątkowych MCQuizów :) Przed Państwem kolejna szansa na zdobycie bezpłatnego dostępu do internetowej prezentacji spektaklu "Gita Story" w dniach 22-24 stycznia. Pytanie na dziś brzmi - JAK SIĘ NAZYWAŁ PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ MCK W 2016 ROKU W RAMACH PROGRAMU "DOM KULTURY +"? Tradycyjnie, nagrodzimy pierwsze trzy osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Odpowiedzi proszę zamieszczać pod postem na naszym profilu na Facebooku, maksymalnie do godz.15.00. Zapraszamy do udziału w quizie:)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 15 stycznia 2021

Dzień dobry - zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - W którym roku odbyła się pierwsza edycja wakacyjnej imprezy rodzinnej „Ogród Śniadaniowy MCK”? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone - do wyboru w puli nagród na dziś bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line bądź zestaw gadżetów i słodkości (do odbioru osobistego w ustalonym terminie). Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 21 stycznia 2021

Zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - PROSZĘ WYMIENIĆ MINIMUM DWOJE ARTYSTÓW, KTÓRZY ŚPIEWALI PODCZAS KONCERTÓW W MCK ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI DNIA MATKI. Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone - do wyboru w puli nagród na dziś bezpłatny dostęp do styczniowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line bądź zestaw gadżetów i słodkości (do odbioru osobistego w ustalonym terminie). Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 29 stycznia 2021

Zapraszamy na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - JAK NAZYWAŁA SIĘ GRUPA TEATRALNA PROWADZONA W MCK PRZEZ MIROSŁAWA ORZECHOWSKIEGO? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do lutowej prezentacji spektaklu "Gita Story" on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 5 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - W ROLĘ JAKIEJ POSTACI WCIELA SIĘ W SPEKTAKLU "GITA STORY" JAKUB PODGÓRSKI? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do lutowej prezentacji spektaklu "Gita Story"on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 12 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - JAK MA NA IMIĘ KAMRATKA TYTUŁOWEJ "GITY", W KTÓREJ ROLĘ WCIELA SIĘ JOLANTA NIESTRÓJ -MALISZ? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi pod postem na facebooku zostaną nagrodzone bezpłatnym dostępem do weekendowej - walentynkowej prezentacji spektaklu "Gita Story"on-line. Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 19 lutego 2021

Czas na piątkowy MCQiuz. Pytanie na dziś brzmi - DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM JAKIEGO FESTIWALU JEST SYLWESTER TARGOSZ-SZALONEK? Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzach pod postem na facebooku. Dwie pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi pod postem na facebooku zostaną nagrodzone zaproszeniami na koncert "Bukiet dźwięków". Na odpowiedzi czekamy maksymalnie do godziny 13.30. Zapraszamy do zabawy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Piątek, 26 lutego

Dzień dobry w piątek - zapraszamy na MCQuiz! Pytanie na dziś brzmi: JAK NAZYWA SIĘ POCHODZĄCY Z KRYMU PIEŚNIARZ I GITARZYSTA, KTÓRY KILKAKROTNIE GOŚCIŁ W MCK ZE SWOIMI RECITALAMI?  Odpowiedzi proszę udzielać w komentarzu pod postem na facebooku, do godz. 13.30. Pierwsze trzy osoby, które odpowiedzą poprawnie na nasze dzisiejsze pytanie, nagrodzimy bezpłatnym dostępem do spektaklu "Gita Story on-line" 12 marca. Zapraszamy do udziału!