Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki
  Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki

  Zgłoszenia do 17 maja 2021

  Więcej
 • Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych
  Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych

  8 maja - 26 czerwca 2021

  Więcej
 • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
  Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

  30 maja 2021

  Więcej
 • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
  Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

  1 czerwca 2021

  Więcej
 • Dziewczynka z zapałkami - musical
  Dziewczynka z zapałkami - musical

  6 czerwca 2021

  Więcej
 • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
  MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

  .

 • MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line
  MCK w sieci - bądźmy w kontakcie on-line

  .

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

Kasa biletowa MCK będzie czynna od 25 maja br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

Zimowe ferie 2021 on-line z MCK

11-13 stycznia 2021, godz. 17.00 - Warsztaty teatralne online

Zgłoszenia do 8 stycznia 2021 do godz. 12.00.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat na warsztaty teatralne, które odbędą się w dniach: 11-13 stycznia 2021 r. o godz. 17:00. Warsztaty zostaną przeprowadzone za pomocą programu ZOOM.

Warsztaty podzielone są na 3 moduły:

1/ poniedziałek - 11.01.2021
,,Twórczy fitness" - podczas warsztatów wykonamy ćwiczenia z zakresu treningu twórczości i pobudzimy wyobraźnię, która przyda nam się w dalszej pracy teatralnej.
2/ wtorek - 12.01.2021
,,Wygibasy językowe” – podczas warsztatów rozgrzejemy aparat mowy i zmierzymy się z łamańcami językowymi oraz krótkimi zadaniami aktorskimi, wykorzystując pracę z tekstem.
3/ środa - 13.01.2021
,,Teatr przedmiotu” – spotkanie będzie poświęcone projektowaniu lalek z przedmiotów codziennego użytku oraz animowaniu ich podczas krótkich działań aktorskich.

Czas trwania każdego warsztatu: ok. 60 minut.

ZAPISY: prosimy o wypełnienie, podpisanie i przesłanie skanu Karty Zgłoszenia (do pobrania - TUTAJ) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia: 8 stycznia 2021 godz. 12.00.

Na warsztaty należy przygotować:
1/ 11.01.2021: kartki, ołówek oraz długopis;
2/ 12.01.2021: kartki, ołówek oraz długopis;
3/ 13.01.2021: nożyczki, taśma klejąca, pinezki, klamerki, sznurki, tasiemki, worki
na śmieci, rękawiczki gumowe, gąbki do mycia, szczotki /zmiotki /miotełki /, pokrywka z uchwytem, 2 sztuki papieru toaletowego, plastikowe butelki z uchwytem (na przykład po płynach do prania, nakrętki) lub inne naczynia z uchwytem (konewki, czajniki itp.). UWAGA: Nie trzeba mieć wszystkich wyżej wymienionych rzeczy. Przedmioty te nie ulegną zniszczeniu.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

REGULAMIN:
1/ Warsztaty teatralne online dla młodzieży organizowane przez Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej w dniach 11-13.01.2021 r. w godz. 17:00 - 18:00 za pomocą platformy ZOOM.
2/ Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 stycznia 2021 r. do godz. 12.00 na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
3/ Każdy z uczestników zobowiązany jest do zainstalowania programu ZOOM na swoim komputerze (link otrzyma po potwierdzeniu udziału w warsztatach).
4/ Podczas trwania warsztatów każdy uczestnik musi mieć włączoną kamerę i mikrofon.
5/ W warsztatach może brać udział uczestnik w wieku 13-19 lat, którego rodzice wypełnią Kartę zgłoszenia i podpiszą niniejszy regulamin.
6/ Uczestnicy zobowiązani są brać czynny udział w warsztatach i stosować się do poleceń prowadzącego.
7/ Warsztaty będą nagrywane i podczas ich trwania oraz na poszczególnych etapach pracy warsztatowej wykonywana będzie dokumentacja foto-video. Podpisanie regulaminu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatne rozpowszechnianie przez Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej wizerunku uczestnika na stronie internetowej MCK oraz portalach społecznościowych MCK w postaci zdjęć lub krótkiego filmiku.
8/ Udział w 3-dniowych warsztatach jest bezpłatny. O ewentualnej rezygnacji lub nieobecności należy poinformować wcześniej organizatora.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

Warsztaty teatralne poprowadzi Anna Białoń – pedagog, aktorka, animatorka kultury, reżyserka. Ukończyła Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST, Filia we Wrocławiu), Studium Terapii przez Sztukę (Teatr Ludowy w Krakowie), Letnią Szkołę Dramy (Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA), Szkołę Teatru dla Nauczycieli (Teatr Rozrywki w Chorzowie), Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych – moduł: Nowatorskie Praktyki Artystyczne (Uniwersytet SWPS) oraz liczne warsztaty teatralne. Odbyła staż zagraniczny w Centrum Edukacyjno-Artystycznym w Lingen (Niemcy). Od kilkunastu lat pracuje z grupami dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadząc zajęcia teatralne. Za swoją działalność na rzecz dzieci i młodzieży w 2017 roku otrzymała Specjalną Nagrodę Korczakowską przyznaną przez Młodzieżową Radę Miasta Chorzowa.