Miejskie Centrum Kultury
im. Henryka Bisty


 • Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line
  Gita Story - śląska komedia muzyczna - on-line

  14-16 maja 2021

  Więcej
 • XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  XI Rudzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Brzdąc"

  Zgłoszenia do 15 maja 2021

  Więcej
 • Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki
  Konkurs literacko-recytatorski z okazji Dnia Matki

  Zgłoszenia do 17 maja 2021

  Więcej
 • Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych
  Dojrzałe spotkania ze sztuką - bezpłatne warsztaty on-line dla dorosłych

  8 maja - 26 czerwca 2021

  Więcej
 • Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość
  Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

  30 maja 2021

  Więcej
 • Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
  Magiczne popołudnie z okazji Dnia Dziecka

  1 czerwca 2021

  Więcej
 • Dziewczynka z zapałkami - musical
  Dziewczynka z zapałkami - musical

  6 czerwca 2021

  Więcej
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Legenda kolorów:

Rozrywka: koncerty, kabarety
sztuka icon
Sztuka: teatr, wystawy
Edukacja: warsztaty, projekty, dla dzieci
 
Komunikat 

Kasa biletowa MCK będzie czynna od 25 maja br. Zachęcamy do zakupu biletów w opcji ON-LINE. Rezerwacja telefoniczna pod nr 32 248 62 40. Zapraszamy!

26, 27 i 28 czerwca 2020 /piątek, sobota, niedziela/ godz. 18.00 - "Gita story" - śląska komedia muzyczna - Premiera on-line

JERONIE CO TO SIĘ WYROBIO… GITA SZULC U CIEBIE W DOMA??

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty zaprasza na premierę „Gita Story” w Internecie!

„Gita story – śląska komedia muzyczna” to produkcja teatralna rudzkiego MCK. Akcja sztuki, której autorem jest popularny aktor i reżyser Zbigniew Stryj, toczy się w latach 60. ubiegłego wieku w Rudzie Śląskiej. Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście – a jakże – o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko… ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu – Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec… Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra… stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

„Gita Story” to ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko – polskimi. Do tej pory zagranych zostało dziesięć przedstawień (w tym także gościnnie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury) i wszystkie zgromadziły pełną widownię. Specyficzny okres epidemii sprawił, że kolejne prezentacje tego spektaklu musiały zostać odwołane, ale Gita wraz ojcem, kandydatami na szaca i kamratkami na pewno powróci na scenę MCK po wakacjach. Póki co, Miejskie Centrum Kultury przygotowało niespodziankę dla fanów uroczej Szulcówny oraz dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jej historii – 26, 27 i 28 czerwca odbędzie się internetowa premiera tej przezabawnej sztuki! Bilety w cenie 10 zł dostępne w sprzedaży on-line na: www.mckrudasl.pl. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty oraz na nasze profile na portalach społecznościowych.

Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu bez wychodzenia z domu gwarantowane! Serdecznie zapraszamy!

Więcej o spektaklu "Gita story" - TUTAJ 

Zobacz spot promujący transmisje - TUTAJ 

Pozdrowienia od aktorów spektaklu "Gita story" - Anna Białoń, Jolanta Niestrój-MaliszNina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew StryjJan Woldan

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Szczegóły dot. transmisji:

Spektakl „Gita story” będzie można zobaczyć on-line na kanale MCK na YouTube w terminach: 26, 27 i 28 czerwca 2020 (piątek, sobota, niedziela); początek transmisji o godz. 18.00.

Osoba, która zakupi bilet w cenie 10 zł na: www.mckrudasl.pl (poniżej), otrzyma bilet elektroniczny potwierdzający zakup, natomiast w dniu transmisji na godzinę przed jej rozpoczęciem kupujący otrzyma link bezpośredni do transmisji, która rozpocznie się o godz. 18.00 (Uwaga! Link będzie aktywny do godz. 24.00 w dniu transmisji).

przycisk online     - transmisja w dniu: 26.06.2020 (piątek)

przycisk online     - transmisja w dniu: 27.06.2020 (sobota)

przycisk online     - transmisja w dniu: 28.06.2020 (niedziela)

Kupując bilet on-line prosimy uważnie wpisać swój adres email, na który później prześlemy Państwu link do transmisji. W przypadku problemów, prosimy o kontakt pisemny – email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i/lub messengerem poprzez profil MCK na Facebooku (tutaj).

Spektakl prezentowany on-line jest materiałem archiwalnym z udziałem publiczności, nagranym wyłącznie na potrzeby MCK. Jakość nagrania jest dobra, ale nie jest jednocześnie nagraniem teatru telewizji. Za ewentualne niedogodności w odbiorze, przepraszamy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

O spektaklu on-line na łamach Wyborcza.pl

(...) Gita choć gryfno i porzonno, jes choćby krepel bez filongu

"Buchow po ślonsku momy doś trocha, pora „szpilow” (gier), a nawet brifkarty. Casym nasza godka słychać w prowdziwych tyjatrach. Przodzi był „Cholonek” Janoscha, potym „Hanka” łod Alojza Lyski. Spominom ino te na kerych byłach, ale słyszałach tyż ło inkszych. I naroz dziołcha pado, co mogymy se łobejrzeć w telewizorze ślonsko komedyjo muzycno „Gita story”. Styknie zapłacić dycha. Dycha niy majontek, a niy trza sie „sztiglować” (stroić), „frizować” (robić fryzury) i byncin łostanie w baku. No i byłach ciekawo ty Gity. Na ciotka Gustla (Augusta) godali tyż Gicia, a Gita na Brygida łod Mizerow. Ale jak tyjater to tyjater. Przestałach sie „gracać” (guzdrać) z robotom, zrobiyłach se bonkawa, miałach krepel i „biskwity” (biszkopty), toż zicłach na zofie i cekom.

Noprzod wyloz „ficywyrt” (stróż) kery śmiatoł plac. I zaroz mi sie spomniało, że przeca na mie jes „dran” (kolej) schroniać siyń i już chciałach pylać po kibel. Ale chop blank dobrze godał po naszymu jak łosprowioł ło swoji nojwiynkszy utropie – cerze Gicie kero niy poradziyła se znolyź chopa, a był już na nia cas. Trocha pomstowoł, trocha rzykoł i tym rzykaniym tak znerwowoł Ponbocka, że tyn na te jego „wynokwianie” (wymyślanie) przistoł. Toż zacłach se ze strachym spominać, ło co jo łostatnio suszyłach Ponbockowi gowa. Ale potym sie łokozało, że łon wiy co robi, ino casym musi nos spamiyntać.

Gita miyszko w Rudzie Ślonski, kwatera erbła po starce, mo robota i kamratki. Ale, choć gryfno i porzonno, jes „choćby krepel bez filongu”. Coby sie dowiedzieć, fto bydzie dlo ni lepszym „filongym” (nadzieniem) – „sztajfiyra” (elegant) Ździch kery niy poradzi niy ino godać po naszymu, ale nawet nic spokopić, abo mamlas Bynek, musicie łobejrzeć sami. No i to, fto Gicie richtich przaje. Bo casym życiym cowieka „reskiyruje” (rządzi) „cufal” (przypadek), a casym stracony lać. Wiyncy niy moga łosprowiać, bo „spipcyłabych” (zepsułabym) Wom cołko uciecha. Powiym ino tyla, że barzi mi sie to podobało niźli „wywołane” (słynne) filmy na Netflixie..."

Barbara Szmatloch, Gazeta Wyborcza - Katowice, 3.07.2020