8 października 2023 /niedziela/ godz. 18.00 - DOMÓWKAkomedia koncertowa – wystąpi SONIA BOHOSIEWICZ

W ramach projektu „Scena Mistrzów”

Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka

Bilety w cenie: 45 zł

REZERWACJA: tel. 32 248 62 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

przycisk online 

„Domówka” to lekka a zarazem osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów PRL-u, spotkanie pełne zabawnych anegdot, wzruszeń i opowieści o pierwszych lekcjach życia. PRL widziany oczami aktorki to mnóstwo zabawnych anegdot, opowieści o miłości, o kobietach, o mężczyznach, o pierwszych lekcjach życia… spektakl z czynnym i zdecydowanie aktywnym udziałem publiczności. W trakcie spektaklu Sonia Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje, jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka” czy „W moim magicznym domku”.

Monodram „Domówka” to komedia koncertowa, improwizacja, aktorskie show i luźne spotkanie w jednym. Pomysłodawczynią tego projektu jest sama Sonia Bohosiewicz, więc można się spodziewać niesamowitej energii i profesjonalizmu, bowiem artystka to kobieta niezwykle utalentowana, z temperamentem i blaskiem w oku.

Wbrew powszechnym przekonaniom, że PRL był szary i ponury, Sonia Bohosiewicz zdecydowała, że jej świat na scenie będzie żółty. Podobnie jak ubranie. Zapowiada się więc energetyczny wieczór. Zapraszamy!

Scenariusz i reżyseria: Sonia Bohosiewicz

Czas trwania: ok. 100 minut (bez przerwy)

- - - - - -

Sonia Bohosiewicz jest aktorką, piosenkarką i znaną osobowością telewizyjną, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Doskonale radzi sobie w komediowych realizacjach. Jej poczucie humoru wspominają wszyscy, którzy z nią kiedykolwiek pracowali.

Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach, zasiadała w fotelu jurorskim w „Bitwie na głosy” i „Mali giganci”, a do tego jest aktorką dubbingową u Disneya.

Swoją ogólnopolską rozpoznawalność Sonia Bohosiewicz zawdzięcza przede wszystkim roli w produkcji „Rezerwat” Łukasza Pawlikowskiego, za którą to rolę dostała nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego i Polską Nagrodę Filmową „Orzeł” za odkrycie roku. Kolejną ważną produkcją w jej karierze jest „Wojna polsko-ruska” Xawerego Żuławskiego. Nie zabrakło również ról serialowych – zagrała m.in. w „39 i pół”, „Usta Usta”, „Magda M.” „Diagnoza” czy też „Pierwsza miłość”. Występowała także w wielu kabaretach. Była w składzie Grupy Rafała Kmity.

Artystka realizuje się również w śpiewie, wydaje single i płyty. Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nagrała swoją płytę pt. „10 sekretów MM”.

Aktorka lubi podróżować oraz gotować (prowadziła swój kanał na YouTube, gdzie dzieliła się z fanami ulubionymi przepisami w serii „Leniwa żona”, pod tym samym tytułem Sonia Bohosiewicz wydała również książkę).

- - - - - - - - - -

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023". 

NCK Kultura Interwencje 2023 400