24 września 2023 /niedziela/ godz. 18.00 - ADHD I INNE CUDOWNE ZJAWISKA. Wykład nieprzewidywalny - wystąpią JOANNA SZCZEPKOWSKA i HANNA KONAROWSKA

W ramach projektu „Scena Mistrzów”
Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka

Bilety w cenie: 35 zł 

REZERWACJA: tel. 32 248 62 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

przycisk online

„ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny” to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury zajmuje się problem ADHD u dorosłych: To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. - „Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. W jednej recenzji ze spektaklu znalazłam określenie, że to improwizacja, happening. Nic bardziej błędnego – tekst jest na scenie mówiony, co do litery, a stworzenie wrażenia improwizacji jest wyzwaniem artystycznym spektaklu.”

Autorka tekstu i reżyseria: Joanna Szczepkowska
Muzyka: Piotr Olszewski
Video: Michał Januszaniec

Czas trwania: 75 minut (bez przerwy)

ZOBACZ spot promocyjny spektaklu - TUTAJ 

- - - - - - - - - - - - - -
Opinie widzów:

- „Wspaniała gra aktorek. Jestem pod wrażeniem prawdziwości odgrywanych ról. Ciekawie i z dozą humoru przedstawiona sylwetka osoby która zmaga się z deficytem uwagi. Przybliża nam problem osób z tą dysfunkcją. Szczerze polecam. Pani Joanna Szczepkowska wspaniała!”

- „Fantastyczny od pierwszej do ostatniej minuty! Mi było mało...”

- „Rewelacja! Wspaniale zagrane, wzruszające, zabawne, poruszające i pełne niesamowitej refleksji od początku do końca.”

- Niesamowita prawda wyrazu i wspaniałe aktorstwo. Długo we mnie pozostało wrażenie i treść przedstawienia.”

- „Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!”

- „Spektakl jest bardzo ciekawy, mistrzowskie aktorstwo i bardzo świetny tekst. Polecam.”

- „Przykuwający uwagę, artystycznie perfekcyjny, z treściami, które na długo pozostają w głowie i skłaniają do refleksji.”

- „Polecam wybrać się każdemu partnerowi osoby z ADHD. Piękna, spójna sztuka.”

- „Fantastycznie zagrany, dowcipny i mądry spektakl. Warto!”

- „Doskonale zagrany, wręcz autentyczny. Pani Szczepkowska numer ONE. Wielkie dzięki. Nie żałuję ,że ściągnęłam trójkę moich Przyjaciół.”

- „Nietuzinkowe przedstawienie! Zaskakujące w swojej formie, niezwykle poruszające w treści. Dla osoby z ADHD możliwość przejrzenia się w lustrze dokładnie jak nigdy. Dla pozostałych wspaniała rozrywka okraszona refleksją nad kawałkiem jeszcze nie dość poznanego świata. I jeszcze ten kameralny, pełen otwartości klimat! Pani Joanno, to jest naprawdę COŚ. Bardzo znaczące, bardzo pomocne i bardzo twórcze! Dziękujemy.”

- „Obowiązkowo dla osób, które w otoczeniu mają lub podejrzewają osobę bliską o ADHD ale ogólnie dla wszystkich, żeby być bardziej tolerancyjnym. Łatwiej zrozumieć i pomoc. Dziękuję za podjęcie tak trudnego tematu.”

- „Spektakl dał mi do myślenia, jak trudne jest życie osoby z ADHD.”

- „Spektakl oddawał wiernie i ujmująco funkcjonowanie osoby z ADHD z uwagi na dysfunkcje mózgowe ale szczególnie symptomy, które są niezwykle charakterystyczne dla tego zaburzenia w codziennych sytuacjach. Jako pracownik naukowy zajmujący się badaniami nad funkcjonowaniem ucznia z ADHD uważam, że każde z badań mają sens lecz wielka szkoda, że ich wyniki nie docierają do decydentów w edukacji. Każdy nauczyciel i nie tylko powinien doświadczyć tych wrażeń, które można było przeżyć podczas spektaklu.”

- „Bardzo dobra gra aktorska i wartościowa sztuka o tematyce psychologicznej. Pani Joanna zajmująco pokazała jak wygląda świat osoby z ADHD.”

- „Jako dorosła osoba ze świeżo zdiagnozowanym ADHD przepłakałam cały spektakl, śmiejąc się jednocześnie. Bardzo polecam, jest świetny!”

/Żródło: kicket.com/

- - - - - - - - - 

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023".

NCK Kultura Interwencje 2023 400