25 września 2023 /poniedziałek/ godz. 10.00 - DZIKIE BALLADY ADAMA M. – spektakl teatralny w wykonaniu JOANNY SZCZEPKOWSKIEJ

Bilety w cenie: 15 zł

REZERWACJA: tel. 32 248 62 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

przycisk online

Nie bójcie się Mickiewicza! Bójcie się tylko zjaw, miast podwodnych i duchów – to jest tak opowiedziane przez Adama, że można się zasłuchać! Zapraszamy Was na niezwykły monodram „Dzikie Ballady Adama M.” w wykonaniu cenionej aktorki teatralnej i filmowej Joanny Szczepkowskiej. Dostarczymy Wam intensywnych przeżyć w klimacie wczesnego Romantyzmu i klimacie wierszy o świecie z dawnych wierzeń.

„Dzikie Ballady Adama M.” – to spotkanie z „Balladami” Adama Mickiewicza w interpretacji Joanny Szczepkowskiej. Aktorka nawiązuje kontakt z publicznością, która staje się aktywnym uczestnikiem spotkania. Światło ogniska sprzyja intymnej atmosferze i zmianom nastroju. Ballady Mickiewicza ożywają w ten sposób i zapomina się o ich „szkolnych opracowaniach”. Będziecie zdumieni, jak bardzo te poetyckie opowieści mogą poruszyć dzisiejszego słuchacza.

Joanna Szczepkowska, językiem poety i jego „Ballad” wprowadza nas w świat Romantyzmu i szczególnego klimatu wierszy o świecie z dawnych wierzeń. Aktorka nawiązuje z publicznością bliski, niemal prywatny kontakt, dzięki czemu widzowie czują się współczesnymi odbiorcami tych przedziwnych historii.„To nie jest poezja do recytowania, to nie jest romantyzm z lektur szkolnych z Chopinem w tle. Ballady mają korzenie pogańskie, sięgają dzikości, to jest poezja do gadania. Żeby mówić ballady zwyczajnie, ćwiczę je tak często jak pianista palcówki – i nie pytajcie mnie o sens takiej pracy. Sens to jest puls tej poezji”.

Czas trwania spektaklu: 60 min. (bez przerwy)

- - - - - 

Joanna Szczepkowska – aktorka, pisarka, poetka i felietonistka. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie , wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m. in. opowiadań „Fragmenty z życia lustra”, sagi rodzinnej „Kto ty jesteś”, poezji „Ludzie ulicy i inne owoce miłości”, sztuk teatralnych – „Goła baba” „ADHD i inne cudowne zjawiska”, „Pelcia czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”, „Sokrates". Od 1999 roku publikuje felietony na które złożyło się kilka zbiorów m. in „Piasek ze szkła” i „Jak wyprostować koło”. W 1989 roku zasłynęła niespodziewanym ogłoszeniem „końca komunizmu” w trakcie wywiadu jaki przeprowadzała z nią dziennikarka telewizji publicznej. Za działalność konspiracyjną i patriotyczną została nagrodzona Krzyżem Kawalerskim i Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od 2017 r. prowadzi autorski Teatr Na Dole w Warszawie.

- - - - - - - - - 

Opinie widzów: 

"Adam M. to dziś poeta prawie zapomniany. Joanna Sz. przywraca nam tego wybitnego, rzeczywiście dzikiego i nieco szalonego romantyka. Spektakl znakomity, dla tych, co jeszcze pamiętają i dla tych, którzy twierdzą że poezja to nuda. Bo - w każdym razie w wykonaniu Pani Sz. - jest fascynująca."

- "Jak zwykle wzruszający spektakl!"

Recenzja spektaklu:

http://chochlikkulturalny.blogspot.com/2019/12/szczepkowska-jest-jakas-inna_52.html 

- - - - - - - - - - 

Zdjęcia: materiały promocyjne Artysty

- - - - - - - - - -
„Dofinansowano z budżetu Państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

MKiDN 300

Partner:

Fundacja ARP 150